Tahle keška? Tenhle výlet!

Fotografie z geocachingových výletů

Prahou na kole

Ze západu na východ

Prahou na kole # 2: Ze Západu na Východ je název WIGa, které jsme začali hrát v sobotu 6. března… a dokončili o týden později.

Jde to, ale dře to…

Ahoj kačeři! Znáte tuto hlášku? Řekl bych, že přesně vystihuje situaci v Praze pro cyklisty. Jde to a člověk si zvykne (někdo méně, někdo více), ale také ví, co by se kde dalo zlepšit. Přesto v Praze existuje dost tras, cyklotras a cyklostezek, kudy se dá projet pohodlně značná část Prahy. A tak se pomalu rodil nápad, až se zrodil úplně. Ostatně dvě jiné keše primárně pro kolo jsem už založil. Nevím, kolik keší bude série obsahovat, osobně doufám, že se vejdu do deseti. O to ale budou asi delší.

Keše jsou tvořeny primárně pro cyklokačery, pravděpodobně vše bude možné projít i pěšky. Zadání keší tedy logicky bude koncipováno nejpohodlněji pro kolo, v každém listingu pak bude zvlášť uvedeno, jakým způsobem ji (ne)lze absolvovat po celé části nebo v různých úsecích.

Geocaching.com

Tímto úvodem nás autor kešky nalákal na velký výlet po Praze. Vzhledem k lockdownu se musíme držet při výletování uvnitř hranic Prahy – toto WIGo bude dobrou inspirací.

Plánek

Plánek sdílíme zde

WIGo

WIGa jsme už mnohokrát řešili. Jsou jedním z typů geokešek, kdy je obvykle na mapě vytýčena oblast, do které je nutné dojít, v ní se pak objeví někdy úkol, někdy jen další oblast, kam se jde. Občas se objeví hlášky/úkoly i během cesty …

Wigo, na které jsme se dnes pustili, je ale trochu odlišné. Známe jen výchozí místo “Stodůlky” – a z logů tušíme cílovou oblast “údolí Pitkovického potoka”. Po startu je určen jen směr, kterým se máme vydat, s tím, že čas od času – pokud jdeme správně – se objeví hláška s dalším směrem. WIGo je primárně určeno pro cyklisty, ale my jdeme pěšky.

Stodůlky

Startujeme u metra v vyrážíme určeným směrem … trochu váháme, když se blížíme k “checkpointu”. Služební auto s rozsvíceným majákem, cca 8 chlapců v uniformách, zastavovaná auta… jdeme konzultovat – prý pohoda, můžeme dál.

Prahou na kole

Dalejské údolí

Trasy přes Dalejské a Prokopské údolí máme prochozeny, po každé je to ale zajímavé…

Prahou na kole
Prahou na kole
Prahou na kole
Prahou na kole
Prahou na kole
Prahou na kole
Prahou na kole
Prahou na kole

Barrandovský most

Blížíme se k Barrandovskému mostu. Dle předpokladů jdeme přes něj – jiných rozumných variant jak se dostat jižní stranou na východ v Praze moc není…

Prahou na kole
Prahou na kole
Prahou na kole

Braník

Za mostem míříme přes Braník na Modřanskou cyklo dálnici … a pak za golfovým hřištěm otáčíme na Hodkovičky. I tady to je připomenutí minulých výletů.

Prahou na kole
Prahou na kole

Den první / Den druhý

Dostali jsme se zhruba do poloviny trasy (dle našeho odhadu) … do cíle ještě daleko. Rozhodli jsme se tedy tady cestu přerušit a vrátit se sem za týden.

Nedaleko na Novodvorské je zastávka autobusu, který se nám hodí – šupky dupky domů.

Prahou na kole

Libuš

Týden uplynul a jsme opět na trase … přes Kamýk a Šeberák míříme na Milíčovský les.

Pitkovice

Cíl měl být v údolí Pitkovického potoka … v Pitkovicích jsme se proto těšili na finálku, ale musíme dál až na kraj Prahy v Kolovratech.

U finálky jsme ještě rychle zkontrolovali výsledné souřadnice s “ownerem” – a dobře jsme udělali. Během našeho luštění probíhají změny a finálka je již o kousek posunuta proti vzorečku, dle kterého jsme finálku vypočetli.

Máme to! Našli jsme…. super výlet i WIGo. Můžeme autobusem domů.

Nalezené kešky

  • GC7Y90Y Klokan v Benicich
  • GC8WH25 Prahou na kole #2: Ze zapadu na vychod

Další Post

Předchozí Post

Napíšeš komentář?

© 2024 Tahle keška? Tenhle výlet!

Šablonu připravil Anders Norén