Tahle keška? Tenhle výlet!

Fotky z geocachingových výletů

Případ „Pes Baskervillský“ Vyřešen !

Dobrá zpráva. Tajemný případ „Pes Baskervillský“ vyřešen!

Někdo možná netuší, o kterého psa se jedná … zde je přehled.

 

Plánek místa pátrání

 

Klikni si pro větší detail mapy

 

PŘÍPAD „PES BASKERVILLSKÝ“ VYŘEŠEN !

Ano, i my jsme se rozhodli zapojit do pátrání, respektive potvrdit výsledky našich předchůdců, a vyřešit případ „Pes Baskervillský“.

Veškeré pátrání se odehrálo v parku Podviní nedaleko metra Vysočanská.

Zadání pátrání …

WIG (Where I Go)

… nebudu už dále napínat, jednalo se o hru WIG (Where I Go) – jednu s variant geocachingu. V sobotu odpoledne konkrétně o toho milého pejska z Baskervillu – viz: WIG.

V rámci hry jsme propátrali několikrát celý park křížem krážem, užili si sluníčka i krásné přírody … a záhadu rozluštili.

PŘÍPAD „PES BASKERVILLSKÝ“ VYŘEŠEN !

Park Podviní

Podívej se s námi na obrázky z parku.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

Podzimní barvy jsou nádherné … jako třeba ve Zdicích

Večer

Po podvečerní „Noci divadel“ v Národním divadle a Ypsilonce jsme ještě navštívili jedno místo.

Poznáš to místo?

 

Mapa online

Nalezené kešky (a WIG)


Případ Pes Baskervilský Vyřešen! (Wikipedie)

Pes baskervillský (The Hound of the Baskervilles) je román z cyklu románů a povídek o slavném detektivovi Sherlocku Holmesovi, který napsal spisovatel Arthur Conan Doyle.

Strand

Tento román vyšel na pokračování v magazínu Strand, který se proslavil právě vydáváním povídek a románů detektiva z Baker Street 221B, v letech 1901 – 1902 a přitom to byl první román po delší pauze, kdy spisovatel oznámil, že Holmesovy příběhy již psát nebude, neboť ho vyčerpávaly a odváděly od pro něj skutečně podstatné tvorby. Přesto je považován za jeden z nejlepších Holmesových příběhů.

Příběh

Příběh se otevírá, když Holmese a jeho přítele Dr. Watsona navštíví v jejich bytě v Londýně Dr. James Mortimer, který přináší příběh záhadné smrti svého pacienta sira Charlese Baskervilla.

Mortimer žije v Dartmooru, což je známá oblast blat a vřesovišť v Devonu v jihozápadní Anglii.

Sir Charles Baskerville se obává rodinné kletby, která prý od časů anglické občanské války stíhá členy rodu Baskervillů.

Neboť prý darebný Hugo Baskerville unesl v té době dceru místního farmáře a uvěznil ji ve svém zámku, odkud mu ale utekla. Společně se svými kumpány ji pronásleduje přes pustinu blat, ale je zabit obrovským černým psem, který od té doby pronásleduje rod Baskervillů.

Sir Charles je nalezen mrtev za podivných okolností a Mortimer, kterému se vše toto nezdá, se vypraví za Holmesem, aby případ objasnil.

Navíc je oznámeno, že po siru Charlesovi převezme panství jeho vzdálený synovec z Ameriky, Henry Baskerville.

Po jeho příjezdu se Watson společně s ním a Dr. Mortimerem vypraví do Devonu, aby se mohl Henry ujmout svého majetku.

Postupně se zde objevují boční linie příběhu, kdy vyjde najevo, že uprchlý vrah Selden je bratrem služebné v zámku a jiná další tajemství.

Holmes, o kterém si všichni myslí, že je v Londýně, je však v Devonu a řeší případ tam.

Postupně vyjde najevo, že skutečným vrahem sira Charlese byl opravdu pes, žádná kletba, ale pes z masa a kostí, kterého poslal Stapleton, který se chtěl zmocnit majetku rodu Baskervillů a musel sira Charlese odstranit.

Nakonec je však jeho plán na zabití sira Henryho překažen a sám Stapleton hyne v Grimpenských bažinách.

Holmes případ vyřeší, sir Henry se ožení s manželkou Stapletona, kterou vydával za svoji sestru, a která se jej snažila od jeho plánů odradit a zastavit jeho krvavé tažení za majetkem a příběh končí do jisté míry šťastně.

další Post

předchozí Post

Přidáš svůj komentář?

© 2021 Tahle keška? Tenhle výlet!

Základní šablonu připravil Anders Norén