Tahle keška? Tenhle výlet!

Fotografie z geocachingových výletů

IronHorse

Autem z IronHorse se vracíme z Altyn Emel do Almaty (včera to byl pěkný výlet, dnes jen přesun).

Dnes také vracíme do půjčovny autíčko – musíme do 17:00. Vzhledem ke změnám v programu jedeme do IronHorse o jeden den dříve (na zítra máme připraven výlet, na kterém chceme zůstat večer později a na který se dostaneme i autobusem MHD), než jsme plánovali. Peníze nám však, bohužel, za ten den nevrátili… 🙁 Tak alespoň, že nechtěli příplatek za neumyté auto (to tady mají půjčovny v ceníku – různé příplatky).

Altyn Emel

Cesta zpět do Almaty měla být dle navigace pohodová…

IronHorse
Plánek sdílíme zde

… to jsme ale nevěděli, že více než třetinu cesty pojedeme po stavbě.
Doba přesunu do Almaty se značně protáhla.

Ano, tady, když staví nebo opravují silnici, tak nevyznačí objížďku, ale nechají auta projíždět. Už chápeme ona upozornění na nutnost mít terénní auta i na výběr a stav aut, kterými jezdí zdejší domorodci. 🙂

IronHorse

Almaty

V Almaty bydlíme jinde než při prvním pobytu – a také jinde, než jsme měli původně rezervováno. Vzhledem k posunu našeho programu o jeden den jsme museli měnit hotel (ten původní neměl o den dříve volno).

Našli jsme si tedy ještě z Basši v Almaty apartmán, ve kterém bylo volno a kde nám vyhovovala i optimální doba pro ubytování.

Cestou jsme v Almatě nejprve vyložili kufry, trochu si odpočinuli a pak odjeli vrátit auto. Návrat zpět do bytu jsme využili k procházce po městě.

Chrám Nanebevstoupení Páně

Bydlíme opět na východní straně Almaty – na procházkách nás to zavádí pravidelně k Chrámu Nanebevstoupení Páně, který byl postaven v letech 1904-1907. Sloužil a slouží početné komunitě pravoslavných křesťanů, kteří žijí v kazašské metropoli. V letech 1927 až 1995 byl odňat pravoslavné církvi a využíván pro jiné účely (muzeum, výstavní a koncertní síň). Chrám je vyobrazen i na kazašské minci v hodnotě 500 tenge a také na poštovní známce z roku 2003. Je zařazen mezi státní a kulturní památky země.

Almaty 3

Zítra jedeme na trail – doplnili jsme proto po pobytu v “divočině” Altyn Emel zásoby.

Nalezené kešky – Almaty 3

  • žádné nebyly

Další Post

Předchozí Post

© 2024 Tahle keška? Tenhle výlet!

Šablonu připravil Anders Norén