Tahle keška? Tenhle výlet!

Fotografie z geocachingových výletů

Seattle – Mount St. Helens

Seattle a Mount St. Helens. Když jsem se dozvěděl, že sem z Vancouveru pojedeme, první na co jsem si vzpomenul byl film Samotář v Seattle. Bude to jako ve filmu? A hned druhý nápad byl sopka Mount St. Helens. Bude to jako ve filmu? A hned druhý nápad byl sopka Mount St. Helens.

Plánek město Seattle a Mount St. Helens.

Klikni pro zvětšení mapy

 

Prohlídku jsme začali pěkně od první ulice…

Podívali jsme se na místa doporučovaná v průvodcích – jako například Space Needle

Seattle.

 

ale nejvíce se nám libilo stranou centra u moře.

Ballard

Seattle.

 

Seattle.

 

Seattle.

 

Seattle.

 

Seattle.

 

Seattle

 

Seattle.

Sopka Svatá Helena

Autem (je to trochu z ruky) jsme se zajeli podívat i na okolí sopky Sv. Heleny  (správně se jmenuje Mount_St._Helens) , která v nedávné době vybuchla a poničila široké okolí.

Mount St. Helens

 

Seattle.

 

Po výbuchu – mimo jiné – vzniklo v okolí i jezero … dnes už je to krásné místo na traily, nebo lov ryb.

Seattle

 

Seattle.

Výlet byl součástí prázdninové cesty po USA a Kanadě.

Město (Wikipedie)

Seattle (česky [sɪjɛtl̩], anglicky [sɪˈætəl]) je město ve Spojených státech amerických a sídlo okresu King. S více než 686 tisíci obyvateli z roku 2015 je nejlidnatějším městem státuWashington a celého amerického severozápadu. Seattle je jedním z nejrychleji rozvíjejících se velkoměst ve Spojených státech, v květnu 2015 vykazoval růst jeho ekonomiky 2,1 %, k červenci 2016 pak dokonce 3,1 %. Město se rozprostírá na pevninské šíji mezi Pugetovým zálivem a Washingtonovým jezerem, asi 175 km jižně od hranic s Kanadou.

Seattlu se přezdívá Smaragdové město. Toto přízvisko vzniklo na počátku 80. let při soutěži vyhlášené místním občanským sdružením. Smaragdové proto, že město i celá oblast jsou charakteristické svou zelení. Neformálně se Seattlu říká i Brána na AljaškuKrálovské město či Město letadel, protože až do roku 2001 zde bylo ústředí společnosti Boeing.

Město je považováno za kolébku hudebního stylu grunge a je rovněž pověstné vysokou konzumací kávy. Vznikly zde společnosti zabývající se prodejem kávy jako StarbucksSeattle’s Best Coffee či Tully’s.

V roce 1916 zde byla založena společnost Boeing, v současnosti jeden ze dvou největších výrobců letecké techniky na světě. Mezi další úspěšné společnosti ze Seattlu patří například Amazon.com nebo Microsoft.

Online mapa

Nalezené kešky

Další Post

Předchozí Post

Napíšeš komentář?

© 2024 Tahle keška? Tenhle výlet!

Šablonu připravil Anders Norén