Tahle keška? Tenhle výlet!

Fotografie z geocachingových výletů

Cat Ba

Ostrov Cat Ba je součástí zálivu Halong Bay, kam míří většina turistů, kteří navštíví severní Vietnam. Na tomto ostrově je jich ale méně a jsou tu stejně krásné jeskyně i příroda.

Cat Ba

Plánek

Cat Ba

Déšť

Duben se dostal do druhé poloviny a objevil se nám tu takový nešvar – deště. Už 2x či 3x zapršelo – vždy ale až večer, nebo v noci. Dnes to vypadá i na dopoledne. Před odpoledním odjezdem na ostrov tedy volíme program v muzeu.

Muzeum Vietnamských žen

Vietnamské ženské muzeum (Bảo tàng Phụ nữ Việt Nam) je založené a provozované Vietnamským svazem žen. Oficiálně otevřelo své brány veřejnosti v roce 1995. Muzeum se skládá ze tří stálých expozic: (1) Ženy v rodině, (2) Ženy v historii a (3) Dámská móda.

Klíčovým posláním muzea je „zvyšovat veřejné znalosti a porozumění historii a kulturnímu dědictví vietnamských žen… a tím přispívat k prosazování genderové rovnosti.“

Cesta

Ve 12:15 nám jede na ostrov bus – lístky máme koupené na webu od společnosti Group Tour. Jejich office není daleko od našeho hotelu (podle míst příjezdu/odjezdu autobusů jsme ho i vybírali). Takže to máme pěkně v pohodě.

V čase, kdy už odcházíme z hotelu, nám ale píše jiná cestovka (Daiichi Travel – s tou, mimo jiné, máme rezervovaný trail po ostrově), zda-li nás mají vyzvednout v hotelu nebo přijdeme k nim…

V časové tísni se snažíme vysvětlit si stav, kam s nimi máme jet (není to až ten trail zítra?), kde je v Hanoi jejich office, ale moc to nejde. Takže jdeme k office Group Touru, tj. na odjezdové místo tak, jak bylo uvedeno při rezervaci jízdenek. Možná informační šum?!

V Group Touru jsme včas, děvčata v office potvrzují vše ok, sedněte & počkejte … ještě přidávají, že bus má trochu zpoždění. Ve 12:45 už jsme znervózněli – kde je ten bus? Následně telefonovala a znervózněla i děvčata. Pak nám volají taxi a posílají do office Daiichi Travel.

Tam to vypadá tak, že jsme měli jet s nimi od jejich office (což nám ale nikdo předtím neřekl) – roli Group Touru (a čekání u nich na bus, který není a nebude) jsme zcela nepochopili (asi jen přiživování na přeprodeji jízdenek!?).

V Daiichi Travel se překonávali. Sedli na telefony a hledali volná místa v nějakém jiném autobuse na ostrov (ten “náš” nečekal) – našli. Hodinku si počkáme, ale pojedeme ještě dnes.

Navíc už víme, že stejné to bude na cestě zpátky, tj. jedeme s Daiichi Travel.

Grouptour never more! 🙂

Dobře to dopadlo. Toto byla naše jediná zkušenost, kdy něco z přípravy ve Vietnamu nezafungovalo.

Ostrov

Do hotelu jsme se dostali výrazně později, než jsme očekávali. V průběhu cesty jsme si ještě potvrdili v místní pobočce Daiichi Travel zítřejší trail i to, že stíháme se u nich večer zastavit a zaplatit (měli jsem jen rezervaci). Platit v pobočce v Hanoi nešlo …

Cat Ba

Takže vše nakonec dobře dopadlo a můžeme na večerní procházku, véču, kešky, podívat se, jak loupají durian odborníci, … výhled z okna hotelu vypadá slibně. 🙂

Nalezené kešky – Cat Ba

Další Post

Předchozí Post

Napíšeš komentář?

© 2024 Tahle keška? Tenhle výlet!

Šablonu připravil Anders Norén