Tahle keška? Tenhle výlet!

Fotografie z geocachingových výletů

Hanoi

Dnes naposled Hanoi a vlastně i Vietnam. V noci se vracíme domů. Využijeme poslední den pro návštěvu míst, která jsme dosud nestihli.

Hanoi

Plánek

Hanoi

Chrám literatury / Van Mieu

Nejdříve míříme do Chrámu literatury, který je zasvěcen Konfuciovi. Chrám byl postaven v roce 1070 v době, V letech 1076 až 1779 v něm sídlila Imperial Academy, první vietnamská univerzita. V areálu se nacházejí různé pavilony, sály, sochy – místa, kde se konaly obřady, studijní sezení a přísné zkoušky Dai Viet.

Dnes to vypadá, že v chrámu probíhá slavnostní zakončení školního roku, či alespoň předání závěrečných diplomů …

Hanoi

Je tu docela živo … děti využívají přítomnost cizinců k procvičení angličtiny, mezitím probíhá focení … a také prohlídky chrámového areálu.

Hanoi

Ho Či Minovo mauzoleum, dům a muzeum

Z chrámu se přesunujeme do oblasti mauzolea. Již z dálky vidíme dlouhatánskou frontu.

Hanoi

V parku okolo Ho Či Minhova domu už je lidí méně …

Hanoi
Hanoi

Jednopilířová pagoda

Navštívit jdeme i výjimečnou pagodu.

Hanoi
Hanoi
Hanoi
Hanoi

Poslední Pho

Cestou k Trấn Quốc pagodě si dáváme – opět v místní (žádné turistické) restauraci (kam chodí na jídlo místní) Pho, naše poslední během dubnového pobytu ve Vietnamu.

Hanoi

Západní jezero / Ho Tay

Dle historických dokumentů se vznik Západního jezera datuje do 7. – 2. století př. n. l., kdy bývalo přístavištěm poblíž Rudé řeky. Okolo se nacházely rybářské vesnice.

Hanoi

Cestou jsme se zastavili i u památníku McCaina – pozdější prezidentský kandidát na jezeře přistál, když bylo v průběhu Vietnamské války sestřeleno jeho letadlo.

Hanoi

Trấn Quốc pagoda

Pagoda Tran Quoc existuje téměř 1 500 let, a tak patří mezi jedny z nejstarších náboženských památek ve Vietnamu. Dle historických záznamů byla tato budova prvně postavena na břehu Rudé řeky v roce 541 n. l. a její původní název zněl Khai Quoc.

Dokončujeme okruh zpátky k hotelu. Polovina (keškovská) týmu se vypravila ještě dolovit několik kešek k Dlouhému mostu, druhá půlka šla do hotelu dobalit a odpočívat před dlouhou cestou domů

Nalezené kešky

Další Post

Předchozí Post

Napíšeš komentář?

© 2024 Tahle keška? Tenhle výlet!

Šablonu připravil Anders Norén