Tahle keška? Tenhle výlet!

Fotografie z geocachingových výletů

Stadice

Stadice, Libuše a Přemysl Oráč – kdo by neslyšel slavné to pověsti, že?

… muži byli nespokojeni s vládou kněžny Libuše a chtěli za vládce muže. Zatím byli určeni poslové, aby tomu muži přednesli vzkaz své paní a lidu.
Když paní viděla, že jaksi, neznajíce cesty, váhají, pravila: „Co váháte? Jděte bez starosti, sledujte mého koně, on vás povede pravou cestou a dovede zase zpět, neboť cestu tuto nejednou šlapal“…
Lichá se šíří pověst a zároveň mínění křivé o tom, že paní vždy za nočního ticha tu bájnou cestu na koni tam konávala a před kuropěním se vracívala….

Pověst o kněžně LibušI a Přemyslu Oráčovi zachytil kronikář KOSMAS

Kdo ale přizná, že vůbec netuší, kde ony Stadice jsou …


My už to víme – nedaleko Ústí nad Labem, už jsme tam byli. Po Královském lánu – místu, kde Přemysl Oráč oral a vyslance divy překvapil, se procházeli. A také nedalekou hezkou keškovou sérii Geotoulek odlovili.

Plánek

Stadice
Plánek sdílíme zde

Přemysl Oráč

Nedaleko památného místa jsou parkoviště. Zastavili jsme tedy na skok, na procházku…

Stadice
Stadice
Stadice
Stadice

Počasí dnes i krajina dlouhodobě 🙂 nádherné – přesunujeme se na nedaleké východisko keškové série Geotoulky, která je našim dnešním výletem do zeleně.

Stadice
Stadice
Stadice

Během Geo toulek jsme vyhlíželi nějakého toho oráče … ale nic, potkali jsme jen tohoto traktorizovaného, který ale žádné divy nekonal.

Po dokončení serie jsme se přesunuli do Ústí nad Labem na dokončení odlovu kešek, které jsme při minulé návštěvě nestihli.

Chodili jsme většinou v blízkosti centra – kešky nás zavedli i do vilové části “na kopci”…
Město “na kopci” pohoda, stav města “dole” okolo centra zklamal – chtělo by to revitalizaci.

Nalezené kešky

P.S.

Víš, že Ústí nad Labem se chlubí tím, že má čtvrtou nejšikmější věž na světě – římskokatolický arciděkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie.

Při bombardování města v roce 17. dubna 1945  byl kostel vážně poškozen, tři letecké pumy vybuchly v těsné blízkosti kostela, kdy jedna z nich  prošla střechou kostela.  Od té doby má kostel výrazně vychýlenou průčelní věž. Poškozená věž se po náletu naklonila o necelé dva metry,

Další Post

Předchozí Post

Napíšeš komentář?

© 2024 Tahle keška? Tenhle výlet!

Šablonu připravil Anders Norén