Tahle keška? Tenhle výlet!

Fotografie z výletů (a nejen geocachingových).

Radotín

Radotín i Chuchle jsou cílem našich cyklo, auto i pěšo výletů velmi často. Dnes jsme zde zahájili krátkou prémiovou etapu v našem geocachingu – v rámci Prahy, kam jen dosud můžeme na výlety, nám už mnoho kešek nezbývá. Povýšili jsme proto dočasně na prémiové členství, které nám otevřelo i prémiové kešky. V Radotíně dnes zahajujeme jejich výlov.

Plánek – Radotín

Plánek sdílíme zde

Radotínské skály

Do Radotína jedeme autobusem ze Stodůlek. Toto spojení má zastávku nejblíž k naší první kešce. Cesta k ní vede do kopce a hlubokým blátem…

Radotín

Z vyhlídky musíme sestoupit zpět do Radotína a vystoupat na protější skály.

Slavičí údolí

Druhý kopec nám dal zabrat stejně jako první. Vyhlídky i cesty tu jsou podobné…

Na to, že je zítra první jarní den to venku moc nevypadá…

RADOTÍNSKÁ PADESÁTÁ ROVNOBĚŽKA – to je poslední keška, kterou jsme dnes naplánovali.

Padesátá rovnoběžka protíná cíp katastrálního území Radotín a tomu se věnuje mysterka.
Úkol je jednoduchý: najít v Radotíně souřadnice obsahující 10 nul.

Mapa CR

Velká Chuchle

Z Radotína sestupujeme do Chuchle dolů k Závodišti a zastávce autobusu.

Radotín

Barrandovský most

Z Dostihové odjela jen třetina naší výpravy – zbytek se rozhodl dojít pěšky až na Smíchov. Jdeme pořád podél Vltavy a kopírujeme tak vlastně návrat z nedávného zbraslavského výletu.

Radotín
Radotín

Most na Císařskou louku

Nedaleko Lihovaru nás napadlo, že se tady ještě pořád schovává bonuska, kterou se nám nepodařilo odlovit – vzhůru tedy místo na autobus na Císařskou louku. Na Císařskou louku, nejmladší z pražských ostrovů, je jedinou přístupovou cestou (“suchou nohou”) most.

Mostu se týká i jedna z kešek. Už jsme ji tu hledali, ale umístění budilo respekt. Jedná se o 1. bonusovou keš mostové série. K jejímu nalezení jsou potřeba bonusová čísla z “mostových” keší:

K vyzvednutí keše je nutné udělat “krok přes vodu”. To byla ta “výzva”, kterou jsme minule nezvládli. Při dnešní výpravě jsme ale vše zdolali a udělali si tak radost.

Radotín

Nalezené kešky

Mars Perseverance Rover

Dnes jsme si udělali ještě jednu radost: TB5EFXK … zalogováním TB na Marsu.

How can I log this trackable if I’m not also going to Mars? Detaily se dozvíš na stránce Roveru (link je níže).

Mars 2020 is part of NASA’s Mars Exploration Program, a long-term effort of robotic exploration of the Red Planet. This specific mission addresses high-priority science goals for Mars exploration, including key questions about the potential for life there. On the day/sol when the rover landed on Mars, Geocaching HQ launched this page about Perseverance and Geocaching’s history with regards to space.

Thanks to the Mars 2020 SHERLOC instrument team at Johnson Space Center, the newest mission to Mars contains a tracking code, truly taking geocaching out of this world!

Rover

Další Post

Předchozí Post

Napíšeš komentář?

© 2023 Tahle keška? Tenhle výlet!

Šablonu připravil Anders Norén