Tahle keška? Tenhle výlet!

Fotografie z geocachingových výletů

Nymburk a Poděbrady

Nymburk a Poděbrady jsou opět cílem našeho výletu. Tady se nám líbí…

Plánek Nymburk a Poděbrady

Plánek sdílíme zde

Začínáme v Nymburce labkou, která nás provede po historickém centru. Pak se přesuneme podél Labe (s keškovým “dočišťováním” terénu 🙂 ) do Poděbrad – v centru tam je pár nových kešek. Po labkové procházce lázeňskou promenádou se vrátíme po druhém břehu Labe zpět do Nymburka.

Takže dnes takové to šlapy šlapy šlap…

Nymburk, Poděbrady
Nymburk, Poděbrady
Nymburk, Poděbrady

Šlapy šlapy šlap … je téma pro Poděbrady jako ulité.

Chodecké závody mají v Poděbradech velkou tradici. Kdo by neznal “Poděbradskou 50”, nejslavnější a nejstarší chodecký závod u nás? V současné době se závody na 20 km trati konají už pouze na kilometrovém okruhu kolem lázeňské kolonády.

Díky jedné lab sérii si můžeme atmosféru chodeckých závodů užít také. Odlov této lab série jsme realizovali jako pohodovou procházku kolem lázeňské kolonády s možností posezení v “naší” cukrárně-kavárně.

Nymburk, Poděbrady
Nymburk, Poděbrady
Nymburk, Poděbrady

Cestou podél Labe míjíme kovanický kostel sv.Václava. O tom, že se v této vísce ukrývá i zámek, jsme se dozvěděli až z kešky.

Tvrz byla vystavěna v 16. století rodem Chvalovských. Fasádu renesanční budovy tvoří sgrafitová výzdoba. Během let byla budova mnohokrát přestavěna, takže z původní renesanční fasády zůstaly do dnešní doby jenom zbytky. Ostatně, nejen z fasády – stav celé stavby není optimální…

Nymburk, Poděbrady

Do Nymburka se vracíme anglickým lesoparkem Ostrov, jehož historie sahá až do středověku. Leží na rozlehlém ostrově mezi řekou Labe a starým labským ramenem zvaném Staré Labe. Původně mu říkali ostrov Topolí nebo Topol.

Nalezené kešky

Další Post

Předchozí Post

Napíšeš komentář?

© 2024 Tahle keška? Tenhle výlet!

Šablonu připravil Anders Norén