Tahle keška? Tenhle výlet!

Fotografie z geocachingových výletů

Novi Sad a Fruška Gora

Neděle 1.8.2021

Novi Sad a Fruška Gora a také Petrovaradín jsou místa, kde začínáme naši dovolenou.

Vloni, když jsme vyráželi na jih, mířili jsme do Rumunska a Bulharska (s úvodním zastavením v Chorvatsku). Letos jsme zvolili obrácený směr cesty, tedy Srbsko (místo Chorvatska), Bulharsko a Rumunsko.

Plánek Novi Sad a Fruška Gora

Novi Sad a Fruška Gora
Plánek sdílíme zde

Náš plán byl jednoduchý – v sobotu 31.7. se přesuneme z Prahy do Nového Sadu. Vyjedeme brzy ráno a odpoledne věnujeme prohlídce města. Druhý den ráno – v neděli 1.8. – trochu vyvětráme po cestě v NP Fruška Gora a večer přejedeme do Bělehradu.

Novi Sad a Fruška Gora
Itinerář sdílíme zde

Na hranicích Maďarska a Srbska jsme ale čekali 4 hodiny … zdá se, že Maďaři nějak nechtěli urychlit návrat Srbů z Německa … Takže jsme do Nového Sadu přijeli pozdě v noci (paní domácí na nás naštěstí počkala) a šli rovnou spát. Před tím náš plánovač ještě aktualizoval “fahrplan” – zkrácenou variantu pro neděli.

V neděli ráno se projdeme centrem města, prochodíme (a odlovíme kešky) pevnost Petrovaradín, zastavíme se i na kratší trail v NP Fruška Gora a pak navečer se přesuneme do Bělehradu.

Novi Sad a Fruška Gora
Co nám to Jaša ukazuje? 🙂

Přejíždíme Dunaj a parkujeme pod pevností…

Novi Sad a Fruška Gora
Novi Sad a Fruška Gora

Národní park Fruška Gora nabízí velké množství trailů, studánek, klášterů … vzhledem k času, který nám zbyl, volíme jen kratší “ochutnávku”, ze které nám návrat zrychlil přicházející dešť.

Jedeme do Bělehradu.

Nalezené kešky

  • GC7MJQR M1 Concó Restplace South
  • GC5F279 Old houses: Scary, mysterious and the oldest
  • GC3NXYA Monument Sloboda
  • GCRCHR NOVI SAD I
  • GC345MV Alenka&Emil Petrovaradin cache
  • GC6B4TN University of Novi Sad
  • GC96VHP Petrovaradin Travel Bug Hostel
  • GC3X7R7 Park near the banks of the Danube
  • GC7QAGX Assembly of Vojvodina and Banovina Palace

Krajina národního parku Fruška Gora se stala oblíbenou destinaci obyvatel hlavně z blízkých měst Novi Sad a Sremská Mitrovica, parkem přímo vede dálnice Novi Sad – Ruma – Šabac a na dvě desítky dalších silnic. Na návštěvu přicházejí jak rodiny s dětmi, tak i školní výlety pro které jsou připraveny naučné stezky.

Také návštěvníci historických a hodně navštěvovaných pravoslavných klášterů, které se nacházejí po obvodu parku, většinou procházejí jeho územím. Nejnavštěvovanějšími místy jsou Stražilovo, Zmajevac a Iriški Venac. .

Wikipedie

Další Post

Předchozí Post

Napíšeš komentář?

© 2023 Tahle keška? Tenhle výlet!

Šablonu připravil Anders Norén