Tahle keška? Tenhle výlet!

Fotografie z geocachingových výletů

Lipsko

Dnes Lipsko, zítra Merseburg … to je plán na tento víkend. Do Lipska se vracíme po delší době (častěji jezdíme do Drážďan) – do Merseburgu po 40 letech… (tedy polovina výpravy, druhá část tam bude poprvé).

Plánek

Plánek sdílíme zde

Motety

V Lipsku bydlíme nedaleko centra. V hotelu nás nechaly zaparkovat i ubytovat hned ráno, takže nalehko pěšky vyrážíme na keškovou tour po městě … v Lipsku jsou hlavně labky (jiných jsme mnoho neviděli).

Začínáme u Thomaskirche – odpolední sobotní motety chceme navštívit … chceme se přesvědčit, že vše platí tak, jak je uvedeno na webu.

Lipsko

Další významnou stavbou (i ve starých vzpomínkách) je lipské nádraží … labky nás protáhly pěkně po všech částech. Našel se i východ a blízká budova, kde se kdysi bydlelo při školení.

Město

Město založili v 10. století slovanští osadníci. Proto má německé slovo Leipzig údajně slovanský původ, město prý založili podle slova lípa.

Lipsko

Opera vypadá pořád stejně … jen ten výkop u východu!

Lipsko

Universita se dostavovala, Gewandhaus je trochu opršelý…

Lipsko

… centrum (pasáže, náměstí, …) prokouklo.

Lipská univerzita byla založena v roce 1409. Díky ní došlo ve městě k rozvoji řemesel a průmyslu. Mimochodem profesoři, kteří ji založili, před tím pracovali na Karlově univerzitě v Praze. Za jejich přesun se přičinil král Václav IV. a jeho Dekret kutnohorský. ..

Auerbachův sklep je nejznámější a druhá nejstarší restaurace v Lipsku. Již v 16. století byl jednou z nejoblíbenějších vináren a za svou celosvětovou slávu vděčí především Johannu Wolfgangu von Goethovi.

Je to asi i jediné místo, které nebylo v rámci doprovodného programu při zdejším školicím pobytu (navštívit všechny místa vybraná v průvodci… 🙂 )

U staré radnice a okolních pasážích jsme dokončili labky.

Lipsko

Po odpoledních motetech byla brzy tma, nám to ale nevadilo k delšímu pochodu na západ, kde jsme chtěli najít několik “zelených” kešek. Protáhli jsme se kolem řeky, parkem zpět do centra … na hotelu jsme pak doplnili ještě chybějící odpovědi k labkám od Nové radnice, Pasážím a dalším

Nalezené kešky – Lipsko

  • Golden Ei Sachsen
  • Stadthafen Leipzig Sachsen
  • Gleis 26 – Reloaded Sachsen
  • Schnullerbaum

Další Post

Předchozí Post

Napíšeš komentář?

© 2023 Tahle keška? Tenhle výlet!

Šablonu připravil Anders Norén