Tahle keška? Tenhle výlet!

Fotografie z geocachingových výletů

Hegra

Hegra je logickým doplněním naší předloňské návštěvy Petry v Jordánsku (až sem totiž sahalo království Nabatejců). Patří rovněž mezi památky UNESCO. Toto místo chceme určitě navštívit.

Plánek

Hegra

Hegra

Přesunujeme se z Al Uly na první prohlídku Hegry, která začíná v 8:30. Trvá 2-3 hodiny. Pak se chceme podívat na “zrcadlovou operu” a čeká nás ještě odpolední přesun zpět do Džiddy … takže pěkně nabitý program.

Hegra je archeologické naleziště, kde většina pozůstatků pochází z dob Nabatejského království. Po Petře (ležící v dnešním Jordánsku), která byla hlavním sídlem království, se jedná o jeho nejjižnější a největší osadu.

Podle informací z webu jsou vstupenky často vyprodané – my jsme si je proto zakoupili dopředu na internetu.

Sraz na prohlídku je na parkovišti zvaném Winter park (nebo případně dál u jižní brány). Odtud se autobusem přejíždí dalších 20 kilometrů k jižní bráně do Hegry. Pak následuje vlastní prohlídka dalším busem – po jednotlivých zastávkách. K historii, archeologii i mineralogii 🙂 se na všech zastávkách dozvíme spoustu detailů od naší průvodkyně.

Hegra
Hegra

V rámci prohlídky jsme navštívili jen některé stavby ze 130 monumentálních hrobek vytesaných do skal.

Zajímavé obrazce jsou vidět i v písku…

Maraya Concert Hall (Zrcadlová budova)

Nedaleko Hegry se nachází Zrcadlová budova, která drží Guinessův rekord jako největší zrcadlová budova na světě (dalším zajímavým faktem je, že byla postavena v roce 2019 za 2,5 měsíce).

Budova se nachází v uzavřeném areálu. S ochrankou u brány jsme se dohodli, že si chceme udělat jen pár fotografií … takže strážný otevřel závoru a dal nám 10 minut.

Budova Maraya je tvořena 3-podlažním kvádrovým ocelovým rámem o rozměrech 100 x 100 x 26 m pokrytým zrcadly o ploše 9 740 m2, přikrývajícími monumentální halu, která může hostit výstavy, operu, koncerty, show, obchodní akce, setkání, kongresy, svatby …

Zrcadlová budova určitě stále za návštěvu. I těch “arabských” 10 minut nám stačilo.

Vracíme se zpět do Jeddahu. Přesun je dlouhý – dojedeme zase pozdě večer. Ona vůbec celá naše návštěva v Saúdské Arábii byla letos taková “ve sprintu” …

Nalezené kešky

  • dnes nic

Další Post

Předchozí Post

Napíšeš komentář?

© 2024 Tahle keška? Tenhle výlet!

Šablonu připravil Anders Norén