Tahle keška? Tenhle výlet!

Fotografie z výletů (a nejen geocachingových).

Ohře – Louny

“Der Wasserstandbericht heute früh um sieben Uhr: Ohře – Louny …” to byla každodenní hláška v Československém rozhlase, kterou jsem slýchával před odchodem do školy. Většinou jsem ještě jsem stačil zaslechnout, jak paní hlasatelka dodává: “Wasserstand ist bestätigt …” a pak jsem musel jít, abych školu (později autobus do školy) stihnul. Teď mne napadá, že vlastně dodnes nevím, jak to tenkrát dopadalo jinde. 🙂

Plánek Ohře – Louny

Plánek sdílíme zde

Louny

Tak jsme opět zde, v kraji, kde se nám líbí, ve městě, ve kterém jsme už několikrát byli. Parkujeme na našem oblíbeném Té-místě, začínáme na našem oblíbeném Mírovém náměstí :-), ale pak pokračujeme do míst, kde jsme kešky dosud nehledali – podél Ohře na SZ.

Ohře - Louny
Ohře - Louny

Lounským jsme – na rozdíl od Honzy – nic sdělit nechtěli … prošli jsme se starými uličkami a zamířili k Žatecké bráně, poblíž které je ukryta keška, která nás už dlouho trápí … nu, bude trápit dál. Nenašli jsme. O důvod vice, proč se do Loun zase někdy vrátit.

Ohře - Louny
Ohře - Louny

Za mostem v Masarykových sadech je Naučná dendrologická stezka, na které se můžete naučit poznávat stromy, nebo – jako my – odlovit pár hezkých kešek.

Ohře - Louny
Ohře - Louny
Ohře - Louny

Dnes nebylo sluníčko, jako včera na Dobříši, takže vše jako v zimě.

Ohře - Louny
Ohře - Louny
Ohře - Louny

Po otočce u mostu se vracíme opět přes park do centra a míříme na druhou stranu Loun – opět podél Ohře – dolovit východní část kešek.

Ohře - Louny

Výlet jsme zakončili keškou na hřbitově.

Vladimír Lamka

Keška upomíná na akci gestapa následující poté, kdy v Prokopově ulici upadl německý voják a nikdo z lounských občanů mu neposkytl pomoc. Výsledkem byla pokuta 100.000 korun pro město Louny a navíc třicet občanů města bylo zatčeno. JUDr.Vladimír Lamka (pro údajnou ilegální činnost v Sokolské organizaci) byl vězněn na Kladně, potom v Praze, v táboře Gallnow a v Berlíne. Tam byl 8. září 1943 popraven.

Nalezené kešky

Další Post

Předchozí Post

Napíšeš komentář?

© 2023 Tahle keška? Tenhle výlet!

Šablonu připravil Anders Norén