Tahle keška? Tenhle výlet!

Fotografie z výletů (a nejen geocachingových).

Dánsko

Po nutném zkrácení “pobaltské” cesty se vydáváme na náhradní putování – Dánsko mělo být v původním plánu závěrečnou zemí, nyní bude tou hlavní a jedinou.

Plánek Dánsko

Dánsko
Plánek sdílíme zde

Vyrážíme autem přes Německo na trajekt do Gedseru a dále na první ubytování v Roskilde.

22. 8. 2017 Kronborg

Z našeho ubytování vyrážíme na hvězdicové výlety.

První je do Kronborgu.

Kronborg, Helsingor, Hamlet, Dánsko … to jsou výzvy, které nás motivují k prvnímu dánskému výletu. Po změně v plánech (viz Pobaltí 2017) se už velmi těšíme.

Kronborg je námořní pevností i muzeem zároveň. Jeho výjimečnost dokazuje i to, že od roku 2000 je zapsán v seznamu světového dědictví UNESCO.

23. 8. 2017 Kodaň

Další výlet je do Kodaně.

24. 8. 2017 Holbaek

Jedeme do města Holbæk . Vlastně do přírody – do Dánska proto jedeme (nejen proto … ). Měst, jako Kodaň, už nám stačilo.

Vybrali jsme si procházku po pobřeží fjordu s tím, že v Holbæku bude závěr našeho výletu. Cestou zpět na bydlení se naskok zastavíme ještě ve městě Roskilde.

25. 8. 2017 Odense

Přejíždíme do dalšího ubytování – Odense – je naší zastávkou “po cestě”. Hlavní motivací je Hans Christian Andersen a jeho rodný dům. Prohlédnout si chceme ale i centrum města.

Největším lákadlem ale byl most přes Velký Belt, který spojuje ostrovy Sjaelland a Fyn. Je to třetí nejdelší visutý most na světě.

26. 8. 2017 Aalborg

Rebild a Aalborg jsou dalšími cíli našeho výletování po Dánsku.

27. 8. 2017 Skagen

Skagen je místo, kde se potkávají dvě moře … my se s nimi chceme potkat také. Na cestě z Aalborgu máme zajímavý zámek. A při návratu se podíváme ještě na „poušť“. Tolik plán na dnešní výlet.

28. 8. 2017 Vilsbol Pantage

Vilsbøl Pantage je dalším místem našeho putování po severu Dánsko. Včera to byl Skagen. Dnes však míříme do Národního parku Thy.

29. 8. 2017 Aarhus

Den Gamble By Aarhus je – po včerejším výletu na Vilsbol pantage – dalším místem našeho putování po Dánsku.

30. 8. 2017 Himmelbjerget, Silkeborg

Himmelbjerget je po Aarhusu dalším výletním místem našeho dánského putování. Tentokráte – opět jak je už v Dánsku zvykem – je naším denním hlavním cílem hlavně příroda okolo jezer a l´off kešek. Navečer, pokud zbude čas, se zaskočíme podívat i do města Silkeborg .

31. 8. 2017 Strandkaer, Skanderborg

Přírodní okruhy nedaleko STRANDKÆR a město SKANDERBORG nás nalákaly na další putování pro dánské přírodě nedaleko Aarhusu.

1. 9. 2017 Legoland Billund

Být v Dánsku a nenavštívit Legoland Billund? Ne, to musíme. Takže do plánu cesty do Prahy zpět domů jsme zařadili Billund.

2. 9. 2017 Ribe

Ribe je naší poslední zastávkou na dánském putování – už se chystáme na cestu domů přes Spreewald.

3. 9. 2017 Lubben

Lübben ve Spreewaldu jsme zvolili jako odpočinkovou přestávku při návratu z Dánska do Prahy.

V Dánsku bylo super.

Mapa Online

Další Post

Předchozí Post

Napíšeš komentář?

© 2022 Tahle keška? Tenhle výlet!

Šablonu připravil Anders Norén