Tahle keška? Tenhle výlet!

Fotografie z výletů (a nejen geocachingových).

Burana

Věž Burana je bývalý velký minaret nacházející se na místě karachanského města zvaného Balasagun 80 km východně od hlavního města Biškek. Minaret byl postaven v 10. století a jeho původní výška byla 45 metrů. Zemětřesení jej poškodila tak, že se téměř úplně zhroutil. V 70. letech minulého století byl opraven a v současnosti měří 25 metrů.

Po cestě z Biškeku k jezeru Issyk-Kul, resp. do města Karakol, si místo – jako Burana – nemůžeme nechat ujít.

Na vysvětlenou… nedaleko Biškuku se nachází jezero, které chceme také vidět. Přemisťujeme se k němu po jižním pobřeží, spát budeme v městě Karakol, ze kterého plánujeme nějaký trail, do Biškeku se vrátíme po severním pobřeží jezera.

Ráno jsme u hotelu vyměnili auta – offroada za SUV, nechali část zavazadel v úschovně v hotelu (vracíme sem zase zpátky) a vyrazili.

Burana

Z bývalého města Balasagun se dochovalo několik základů a pohřebišť s Bal-bal náhrobky, které zobrazují zesnulého nebo jeho poraženého nepřítele, který mu musí sloužit v posmrtném životě.

Konorchek

Včera jsem byli v Alamedinu – po cestě ke Karakolu jedeme kolem kaňonu Konorchek takže je to jasné, musíme vystoupit o porovnat.

Konorchek je zcela jiný než Alamedin, je to úzký kaňon … po kratší procházce se vracíme k našemu SUV a pokračujeme v cestě.

Pokračujeme po jižní straně jezera (vracet se budeme po severní) – bohužel, celá tato strana je v opravě (nebo ve výstavbě?), takže jedeme po výrazně horším povrchu a máme výrazně pomalejší časy … v Karakolu snad počkají.

Karakol

Issyk-kul (kyrgyzsky Ысыккөл, rusky Иссык-куль, neboli Teplé jezero) je bezodtoké jezero na severu Ťan-šanu. Je to jedno z největších horských jezer na světě. Je dlouhé 178 km a maximálně široké 60 km. Leží v nadmořské výšce 1.608 m. Po jezeře Titicaca (i tam jsme už byli) je to druhé největší horské jezero světa.

Na východním pobřeží jezera leží město Karakol, které se stává základnou pro náš zítřejší výlet do hor.

Na ubytování v Karakolu nečekali, vůbec nebyli v budově – zdrželi se někde na výletě v horách. Spolubydlící, kteří už zde bydleli, nás pustili dovnitř, paní domácí nás po telefonu nasměrovala do našeho pokoje, zbytek jsme dokončili v pohodě večer.

Nalezené kešky

Další Post

Předchozí Post

© 2022 Tahle keška? Tenhle výlet!

Šablonu připravil Anders Norén