Tahle keška? Tenhle výlet!

Fotografie z výletů (a nejen geocachingových).

Biškek

Biškek je prvním místem naší letošní letní dovolené, během které chceme navštívit Střední Asii – Kyrgyzstán, Kazachstán a Uzbekistán. Naplánovali jsme si návštěvu zajímavých míst, zajistili jsme dopředu ubytování i dopravu (letadlo, vlak, auto, …) – takže vzhůru na cestu. 🙂

Plánek sdílíme zde

Do Kyrgyzstánu (i zpátky do Prahy) letíme přes Istanbul – na cestě zpátky jsme si ještě vyčlenili v Istanbulu půl dne volna (během mezipřistání) a hodláme tam ještě využít nabídku Turkish Airlines k návštěvě města.

Biškek

Dle původního plánu jsme chtěli po ranním přistání v Biškeku jen přejet z letiště do města, vyhledat maršrutku do Almaty a hned přejet do Kazachstánu (Biškeky / Kyrgyzstán si necháme až na závěr dovolené).

Bohužel nastaly nějaké ty komplikace – rozhodli jsme se proto začátek dovolené zvolnit. V Biškeku zůstávám na noc. Do Almaty pojedeme až druhý den.

V hotelu nás ubytovali hned po příjezdu z letiště – část výpravy zůstala na hotelu odpočívat, zbytek vyrazil na odpolední poznávací procházku po Biškeku.

Plánek procházky sdílíme zde

Biškek (dříve Pišpek a Frunze) je hlavní a největší město Kyrgyzstánu – žije to přibližně 1 milion obyvatel (Kyrgyzstán má celekm cca 6,5 mil. obyvatel).

Je to město širokých bulvárů a veřejných budov s mramorovými fasádami v kombinaci s řadou bytových domů v sovětském stylu. Většina ulic je na obou stranách lemována úzkými zavlažovacími kanály, které zalévají řadu stromů poskytujících stín v horkém létě.

Nechali jsme si v hotelu poradit, kde vyměnit peníze – dle získaných informací tu dávají obvykle přednost hotovosti před platbami kartou (a často karty neberou vůbec) – a pak jsme se vydali na procházku.

Nejdříve směrem do centra.

V zábavním Panfilov parku jsme si vybrali i zábavu na poslední den v Biškeku – pořádné ruské kolo.

Biškek

Místní národní historické muzeum vypadá zajímavě – i to si necháme na poslední den… z Biškeku totiž odlétám nad ránem (ve 2 hodiny), před odletem strávíme den v Biškeku.

Panfilovův park (Парк Панфилова) nese jméno hrdiny Sovětského svazu Ivana Panfilova – dnes představuje zábavní centrum s pouťovými atrakcemi.

Na závěr procházky jsme zamířili na bazar Oš, který byl doporučován od mnoha dřívějších návštěvníků. Už jsme několik asijských bazarů navštívili, takže velké překvapení se nekonalo. 🙂

Nalezené kešky

  • GC9M9XF Филармония Бишкек / Bishkek Philharmonic
  • GC4ZCDE Lenin Statue Bishkek

Další Post

Předchozí Post

© 2023 Tahle keška? Tenhle výlet!

Šablonu připravil Anders Norén