Tahle keška? Tenhle výlet!

Fotografie z geocachingových výletů

Augsburg

Augsburg je historické a univerzitní město v Německu na jihozápadě spolkového státu Bavorsko. Je hlavním městem a sídlem vlády Švábska. Má asi 277 000 obyvatel a je tak po Mnichově a Norimberku třetí nejlidnatější sídlo Bavorska. 

Wikipedie

Bavorsko

Do Bavorska jezdíme rádi. Cítíme se tu skoro jako doma. Bavorsko bylo naším cílem i pro prodloužený květnový weekend. Naplánovali jsme výlety do měst Augsburg, Neuburg, Ingolstadt a jejich okolí.

Augsburg

Do Augsburgu jsme se chystali už dlouho. Zatím ale vždy vyšel čas spíše na Mnichov, nebo Regensburg. Teď ale jedeme.

Plánek

Klikni si pro zvětšení mapy

  

Procházka městem

  

Augsburg

  

Augsburg

  

Augsburg

  

Augsburg

  

Augsburg

  

Augsburg

  

Augsburg

  

Augsburg

  

Augsburg

  

Augsburg

  

Augsburg

  

Fuggerei

Roku 1521 založil Jakob Fugger, řečený Bohatý, dnes světoznámé a  jedinečné město ve městě, nejstarší sociální sídliště Evropy – Fuggerei.

Ještě dnes platí původní roční nájem jeden rýnský gulden – zhruba tj. dnes 0,88 €.

Ve Fuggerei, které se skládá z cca 60 domů, našlo obydlí kolem 106 ne vlastní vinou zchudlých rodin.

Muzeum Fuggerei ukazuje historii Fuggerů v jediném domě, který se od  svého postavení zachoval v nezměněné podobě, pomocí dokumentárních filmů, textových a obrazových tabulí, exponátů i tří originálně zařízených obytných místností s mobiliářem ze 17. a 18. století.

Muzeum je otevřené po celý rok.

Zdroj: liberec.cz
Augsburg

  

Augsburg

  

Augsburg

  

Augsburg

   … a zítra do Neuburgu.


Mapa online


Nalezené kešky

Historie

Jako rok založení se uvádí rok 15 př. n. l., kdy zde byl postaven legionářský tábor, který později sloužil i jako zásobovací tábor. Vedle tábora se v průběhu 1. století začalo budovat civilní město Augusta Vindelicorum, kterému císař Hadrián udělil v roce 121 římské městské právo. Od roku 95 bylo město hlavním správním centrem provincie Raetie, která zasahovala až do horní Itálie.

Roku 260 vpadly do Itálie a Raetie germánské kmeny Juthungů a zajaly tisíce Italiků. Při návratu byly poraženy v bitvě, která trvala dva dny, římským místodržitelem. Toto vítězství dokládá vítězný oltář (Augsburger Siegesaltar), nalezený v roce 1992. V roce 271 následovaly další vpády germánských kmenů a obléhání města.

Po rozdělení provincie Raetie roku 294 se Augsburg stává hlavním správním centrem provincie Raetia secunda do které po zániku římské říše kolem roku 450 a během 5. století vpadli Alamani. Již v období pozdní antiky byl Augsburg sídlem biskupa.

Zdroj: Wikipedie

Další Post

Předchozí Post

Napíšeš komentář?

© 2024 Tahle keška? Tenhle výlet!

Šablonu připravil Anders Norén